Šventės, vestuvės, pokyliai

Erdvūs sodybos rastiniai namai – „Šventinis 30+“ ir „Šventinis 60+“ – pasiruošę priimti vestuvininkus ir baliauninkus. Besikeičianti ežero panorama, išpuoselėta aplinka, terasos ir lauko kepsninės, pirtys – nieko netruks jūsų šventei. Balkio piršliui karti – taip pat.


Gamtos poilsis ir gėrybės

Kaimo sodyboje „Pas Vytą“ galite pasirinkti ne tik poilsį viename iš rąstinių namelių, bet ir pasiirstyti, pažvejoti. Yra lauko tualetas, Jums pageidaujant iškūrensime pirtelę.

Ant Galsto ežero kranto, šalia lieptelio, įrengta erdvi laužavietė. Čia galima naudotis lauko kepsnine, iešmais, kepimo grotelėmis. Prisėdus prie stalo galėsite paskanauti savo paruoštų gardumynų. Šalia antrojo liepto įrengta jauki pavėsinė, lauko kepsninė ir sūpuoklės.

Šviežią Galsto ežere Jūsų pagautą žuvį galima išrūkyti specialioje kaimo sodybos „Pas Vytą“ teritorijoje įrengtoje rūkykloje.

Žvejoti neteks tik nuo kranto – kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“ siūlo tris irklines valtis, vandens dviratį, irklentes. Ir ne tik žvejybai, bet ir maloniam pasiirstymui Galsto ežere.


Žvejyba Galsto ežere

Galsto ežere sugaunama ešerių, kuojų, lydekų, aukšlių, gružlių, karšių, karosų, plakių, lynų, karpių, pūgžlių, raudžių, seliavų, stintų, šamų, ungurių.

Daugiausiai Galsto ežere sugaunama karšių, kurie čia auga gana greitai. Patyrusius žvejus džiugina stambios lydekos, kuojos, neblogai kimba ešeriai, sugaunama nemažų kuprių. Tiesa, dėl povandeninių stačių šlaitų žvejojant Galste pirmą kartą laimikis gali būti ir ne itin gausus. Jei žvejoti ruošiatės pirmą kartą – patarimų ir gudrybių galite pasisemti www.zvejys.lt. O mes pasufleruojame, kad auksaspalvių karosų ir lynų bei sidabrašonių raudžių daugiausiai sugaunama seklesnėse ežero vietose, jose pasitaiko ir vidutinio dydžio lydekų. Tos, kurios minta stintomis bei seliavomis, grobio tyko giliau. Galstas nuo senų laikų garsėja unguriais.
Jei sugausite – padėsime išrūkyti.

Norite pamatyti apylinkes?

Sodybos šeimininkai Jums gali suorganizuoti išvykas po įdomiausias bei vaizdingiausias Lazdijų rajono, Druskininkų, Liškiavos apylinkes, kaimyninės Lenkijos rekreacines zonas. Netoli nuo sienos įsikūręs Augustavo miestelis ir garsusis Augustavo kanalas, po kurį maloniai irstėsi ir popiežius Jonas Paulius II. Sodybos „Pas Vytą“ šeimininkai gali suorganizuoti plaukimą baidarėmis, dienos trukmės išvyką po istorinį Suvalkų kraštą, plaukimą jachta ar katamaranu Dzūkijos jūra – Dusia, aplankant Kryžių šventovę, Prelomciškės pilakalnį arba surengti intriguojančią kulinarinę pažintį su kaimiška vietos virtuve. Galėsite paragauti paties šeimininko Vyto krosnyje ar lauže ruoštų patiekalų. Sodyba garantuoja – pirštus apsilaižysite!

Jei norėtumėte pasidomėti Lazdijų istorija plačiau, siūlome apsilankyti www.lazdijai-turizmas.lt


Supažindiname su tautinio paveldo produktu: dzūkiškomis bandomis

Bandos Dzūkijoje kepamos jau nuo seno, kepamos duonkepėj krosny, ant džiovinto kopūsto lapo. Patiekiamos su pavilgu (taip vadinamas padažas)