Ežeras Galstas

Į Galsto ežerą, ant kurio kranto stovi kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“, įteka keletas šaltiniuotų upelių. Ežeras platėja pietinėje dalyje. Dugnas išraižytas daubų, kurių šlaitai yra statūs, giliausia ežero vieta – apie 50 m, vidutinis gylis – apie 14 m. Pakrantės augmenija netanki, nendrės bei meldai auga guotais, nesudaro ištisinės juostos. Upeliuku, ištekančiu iš pietinės ežero pusės, Galstas jungiasi su Zapsiu. Artimiau su ežeru galite susipažinti atvykę į sodybą arba www.wikipedia.lt

Kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“ yra ypatinga tuo, kad čia puikiai dera žmogaus sukurta ir natūrali gamtinė aplinka. Sodybą puošia „daugiabutis“ – stilizuoto kamieno medis su daugybe inkilų, kuriuose visada pilna „gyventojų“.

500 tonų …
Galsto ežero apylinkėms būdingi dideli rieduliai – akmenys sodyboje „Pas Vytą“ rado savo vietą ir kuria harmoningos vietovės atmosferą. Šeimininkas Vytas pripažįsta, kad visi jo kaimo turizmo sodybos akmenys svertų apie 500 tonų.


Sodyba metų laikais

Pavasarį mes siūlome:
parskridusius varnėnus, pempes, kieles, klausytis čirenančių vyturių, baublio trimitų, metus beskaičiuojančios gegutės, gėrėtis sugrįžusiomis gulbėmis, varlinėjančiais gandrais ar pasidžiaugti pražydusiais gėlynais.


Vasarą mes siūlome:

kai klega paukščiai, dūzgia bitės, o vakarais nepailsdamos suokia lakštingalos… Pasiirsčius ir atsigaivinus ežere, kai danguje nė debesėlio, taip ir norisi kažkuo užsiimti.


Rudenį mes siūlome:

kai auksu pasidabina beržai, geltonai-rausvai nusidažo klevai, rausta šermukšnių kekės, o padangėje ratus suka atsisveikindami gandrai.


Žiemą mes siūlome:

sniego pusnis… Smagu stebėti į lesyklėles atskridusias zylutes, sniegenas, arba grožėtis į sodybą užsukusiomis stirnomis. Aplinkui tyla ir balta, balta. Eketė ežere, niurktelt išlėkus iš pirties, arba ištraukt kokį ešerį ar lydeką. Tada židinys, vyno taurė ir visas pasaulis tavo.